TCSD-25-S-12.00-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 1.00' (304.80mm)
TCSD-25-S-12.00-01-N
DigiKey Part Number
SAM8553-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-25-S-12.00-01-N
Description
CABLE ASSEM 2MM 50PS SGL END 12"
Detailed Description
EDA/CAD Models
TCSD-25-S-12.00-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
1.00' (304.80mm)
Connector Type
Socket to Cable
Number of Positions
50
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (2)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE ASSEM 2MM 50POS SGL END 2"
CABLE ASSEM 2MM 50POS SGL END 6"