Image for TCSD-25-D-08.25-01-F-SR is not available
TCSD-25-D-08.25-01-F-SR
DigiKey Part Number
TCSD-25-D-08.25-01-F-SR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-25-D-08.25-01-F-SR
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.687' (209.55mm, 8.25")
EDA/CAD Models
TCSD-25-D-08.25-01-F-SR Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Length
0.687' (209.55mm, 8.25")
Series
Features
Strain Relief
Connector Type
Socket to Socket
Contact Finish Thickness
Flash
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)