TCSD-25-D-07.87-01-L-N is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 75
Image for TCSD-25-D-07.87-01-L-N is not available
TCSD-25-D-07.87-01-L-N
DigiKey Part Number
612-TCSD-25-D-07.87-01-L-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-25-D-07.87-01-L-N
Description
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.656' (200.00mm, 7.87")
Category
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)
Manufacturer
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Series
Length
0.656' (200.00mm, 7.87")