TCSD-25-D-03.93-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 99
In Stock: 8
Image for TCSD-25-D-03.93-01-N is not available
TCSD-25-D-03.93-01-N
DigiKey Part Number
TCSD-25-D-03.93-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-25-D-03.93-01-N
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Detailed Description
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.327' (99.82mm, 3.93")
EDA/CAD Models
TCSD-25-D-03.93-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
0.327' (99.82mm, 3.93")
Connector Type
Socket to Socket
Number of Positions
50
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)