TCSD-22-D-05.25-01-R
DigiKey Part Number
TCSD-22-D-05.25-01-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-22-D-05.25-01-R
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Detailed Description
44 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.437' (133.35mm, 5.25")
EDA/CAD Models
TCSD-22-D-05.25-01-R Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Length
0.437' (133.35mm, 5.25")
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions
44
2
Base Product Number
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)