TCSD-20-D-07.88-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 71
Image for TCSD-20-D-07.88-01-N is not available
TCSD-20-D-07.88-01-N
DigiKey Part Number
612-TCSD-20-D-07.88-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-20-D-07.88-01-N
Description
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.657' (200.15mm, 7.88")
EDA/CAD Models
TCSD-20-D-07.88-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
0.657' (200.15mm, 7.88")
Connector Type
Socket to Socket
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)