TCSD-20-D-02.85-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for TCSD-20-D-02.85-01-N is not available
TCSD-20-D-02.85-01-N
DigiKey Part Number
TCSD-20-D-02.85-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-20-D-02.85-01-N
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.238' (72.39mm, 2.85")
EDA/CAD Models
TCSD-20-D-02.85-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
0.238' (72.39mm, 2.85")
Connector Type
Socket to Socket
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)