Image for TCSD-18-D-04.50-01-F is not available
TCSD-18-D-04.50-01-F
DigiKey Part Number
TCSD-18-D-04.50-01-F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-18-D-04.50-01-F
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.375' (114.30mm, 4.50")
EDA/CAD Models
TCSD-18-D-04.50-01-F Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Length
0.375' (114.30mm, 4.50")
Number of Positions
36
Contact Finish Thickness
Flash
Number of Rows
2
Base Product Number
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)