Image for TCSD-17-D-08.50-01-N-RW-R is not available
TCSD-17-D-08.50-01-N-RW-R
DigiKey Part Number
TCSD-17-D-08.50-01-N-RW-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-17-D-08.50-01-N-RW-R
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Detailed Description
34 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.708' (215.90mm, 8.50")
EDA/CAD Models
TCSD-17-D-08.50-01-N-RW-R Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Length
0.708' (215.90mm, 8.50")
Series
Features
Polarizing Key, Reverse Wiring
Number of Positions
34
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)