TCSD-17-D-04.13-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for TCSD-17-D-04.13-01-N is not available
TCSD-17-D-04.13-01-N
DigiKey Part Number
TCSD-17-D-04.13-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-17-D-04.13-01-N
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.344' (104.90mm, 4.13")
EDA/CAD Models
TCSD-17-D-04.13-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
0.344' (104.90mm, 4.13")
Series
Features
Polarizing Key
Connector Type
Socket to Socket
Number of Positions
34
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)