Image for TCSD-17-D-03.50-01 is not available
TCSD-17-D-03.50-01
DigiKey Part Number
TCSD-17-D-03.50-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-17-D-03.50-01
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.292' (88.90mm, 3.50")
EDA/CAD Models
TCSD-17-D-03.50-01 Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Length
0.292' (88.90mm, 3.50")
Connector Type
Socket to Socket
Number of Positions
34
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
2
Base Product Number
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)