TCSD-17-D-02.05-01-F-N-R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for TCSD-17-D-02.05-01-F-N-R is not available
TCSD-17-D-02.05-01-F-N-R
DigiKey Part Number
612-TCSD-17-D-02.05-01-F-N-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-17-D-02.05-01-F-N-R
Description
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Detailed Description
34 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.171' (52.07mm, 2.05")
EDA/CAD Models
TCSD-17-D-02.05-01-F-N-R Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
0.171' (52.07mm, 2.05")
Series
Features
Polarizing Key
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions
34
Contact Finish Thickness
Flash
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)