Image for TCSD-15-D-30.00-01-N-R is not available
TCSD-15-D-30.00-01-N-R
DigiKey Part Number
TCSD-15-D-30.00-01-N-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-15-D-30.00-01-N-R
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Detailed Description
30 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 2.50' (762.00mm)
EDA/CAD Models
TCSD-15-D-30.00-01-N-R Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Length
2.50' (762.00mm)
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions
30
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)