TCSD-15-D-05.75-01-F is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for TCSD-15-D-05.75-01-F is not available
TCSD-15-D-05.75-01-F
DigiKey Part Number
612-TCSD-15-D-05.75-01-F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-15-D-05.75-01-F
Description
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Detailed Description
30 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.479' (146.05mm, 5.75")
Category
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Series
Length
0.479' (146.05mm, 5.75")