Image for TCSD-15-D-04.50-01-F-N is not available
TCSD-15-D-04.50-01-F-N
DigiKey Part Number
TCSD-15-D-04.50-01-F-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-15-D-04.50-01-F-N
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Detailed Description
30 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.375' (114.30mm, 4.50")
EDA/CAD Models
TCSD-15-D-04.50-01-F-N Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Length
0.375' (114.30mm, 4.50")
Number of Positions
30
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)