TCSD-15-D-02.70-01-N-R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for TCSD-15-D-02.70-01-N-R is not available
TCSD-15-D-02.70-01-N-R
DigiKey Part Number
TCSD-15-D-02.70-01-N-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-15-D-02.70-01-N-R
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Detailed Description
30 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.225' (68.58mm, 2.70")
Datasheet
EDA/CAD Models
TCSD-15-D-02.70-01-N-R Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Length
0.225' (68.58mm, 2.70")
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions
30
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)