TCSD-13-D-10.70-01-F-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for TCSD-13-D-10.70-01-F-N is not available
TCSD-13-D-10.70-01-F-N
DigiKey Part Number
TCSD-13-D-10.70-01-F-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-13-D-10.70-01-F-N
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Detailed Description
26 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.892' (271.80mm, 10.70")
EDA/CAD Models
TCSD-13-D-10.70-01-F-N Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
0.892' (271.80mm, 10.70")
Number of Positions
26
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)