TCSD-13-D-07.87-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 13
In Stock: 1
Image for TCSD-13-D-07.87-01-N is not available
TCSD-13-D-07.87-01-N
DigiKey Part Number
TCSD-13-D-07.87-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-13-D-07.87-01-N
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Detailed Description
26 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.656' (200.00mm, 7.87")
EDA/CAD Models
TCSD-13-D-07.87-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
0.656' (200.00mm, 7.87")
Connector Type
Socket to Socket
Number of Positions
26
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)