Image for TCSD-12-D-04.50-01-F-RW-R is not available
TCSD-12-D-04.50-01-F-RW-R
DigiKey Part Number
TCSD-12-D-04.50-01-F-RW-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-12-D-04.50-01-F-RW-R
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Detailed Description
24 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.375' (114.30mm, 4.50")
EDA/CAD Models
TCSD-12-D-04.50-01-F-RW-R Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Length
0.375' (114.30mm, 4.50")
Series
Features
Reverse Wiring
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions
24
Contact Finish Thickness
Flash
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)