TCSD-12-D-03.90-01-N-R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for TCSD-12-D-03.90-01-N-R is not available
TCSD-12-D-03.90-01-N-R
DigiKey Part Number
612-TCSD-12-D-03.90-01-N-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-12-D-03.90-01-N-R
Description
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Detailed Description
24 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.325' (99.06mm, 3.90")
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
0.325' (99.06mm, 3.90")
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions
24
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)