Image for TCSD-11-D-10.00-01-N is not available
TCSD-11-D-10.00-01-N
DigiKey Part Number
TCSD-11-D-10.00-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-11-D-10.00-01-N
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.833' (254.00mm, 10.00")
EDA/CAD Models
TCSD-11-D-10.00-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")
Connector Type
Socket to Socket
Number of Positions
22
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)