TCSD-10-D-12.00-01-P20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 3
Image for TCSD-10-D-12.00-01-P20 is not available
TCSD-10-D-12.00-01-P20
DigiKey Part Number
TCSD-10-D-12.00-01-P20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-10-D-12.00-01-P20
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 1.00' (304.80mm)
EDA/CAD Models
TCSD-10-D-12.00-01-P20 Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
1.00' (304.80mm)
Connector Type
Socket to Socket
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
2
Base Product Number
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)