TCSD-10-D-06.25-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.521' (158.75mm, 6.25")
TCSD-10-D-06.25-01-N
DigiKey Part Number
TCSD-10-D-06.25-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-10-D-06.25-01-N
Description
CABLE STRIPS - SEE NOTES
Detailed Description
EDA/CAD Models
TCSD-10-D-06.25-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
0.521' (158.75mm, 6.25")
Connector Type
Socket to Socket
Number of Positions
20
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)