TCSD-10-D-05.20-01-F-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for TCSD-10-D-05.20-01-F-N is not available
TCSD-10-D-05.20-01-F-N
DigiKey Part Number
TCSD-10-D-05.20-01-F-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-10-D-05.20-01-F-N
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.433' (132.08mm, 5.20")
EDA/CAD Models
TCSD-10-D-05.20-01-F-N Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
0.433' (132.08mm, 5.20")
Connector Type
Socket to Socket
Contact Finish Thickness
Flash
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)