TCSD-10-D-03.25-01-F-R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for TCSD-10-D-03.25-01-F-R is not available
TCSD-10-D-03.25-01-F-R
DigiKey Part Number
TCSD-10-D-03.25-01-F-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-10-D-03.25-01-F-R
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.271' (82.55mm, 3.25")
Datasheet
EDA/CAD Models
TCSD-10-D-03.25-01-F-R Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Length
0.271' (82.55mm, 3.25")
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish Thickness
Flash
Number of Rows
2
Base Product Number
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)