TCSD-10-D-02.60-01-F-N-P01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for TCSD-10-D-02.60-01-F-N-P01 is not available
TCSD-10-D-02.60-01-F-N-P01
DigiKey Part Number
TCSD-10-D-02.60-01-F-N-P01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-10-D-02.60-01-F-N-P01
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.217' (66.04mm, 2.60")
EDA/CAD Models
TCSD-10-D-02.60-01-F-N-P01 Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
0.217' (66.04mm, 2.60")
Connector Type
Socket to Socket
Contact Finish Thickness
Flash
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)