TCSD-10-D-02.30-01-N-P13-R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for TCSD-10-D-02.30-01-N-P13-R is not available
TCSD-10-D-02.30-01-N-P13-R
DigiKey Part Number
TCSD-10-D-02.30-01-N-P13-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-10-D-02.30-01-N-P13-R
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.192' (58.42mm, 2.30")
EDA/CAD Models
TCSD-10-D-02.30-01-N-P13-R Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
0.192' (58.42mm, 2.30")
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)