TCSD-08-D-03.94-01-F-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 3
Image for TCSD-08-D-03.94-01-F-N is not available
TCSD-08-D-03.94-01-F-N
DigiKey Part Number
TCSD-08-D-03.94-01-F-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-08-D-03.94-01-F-N
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.328' (100.00mm, 3.94")
EDA/CAD Models
TCSD-08-D-03.94-01-F-N Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
0.328' (100.00mm, 3.94")
Series
Features
Polarizing Key
Connector Type
Socket to Socket
Number of Positions
16
Contact Finish Thickness
Flash
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)