TCSD-07-D-05.50-01-N-R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for TCSD-07-D-05.50-01-N-R is not available
TCSD-07-D-05.50-01-N-R
DigiKey Part Number
TCSD-07-D-05.50-01-N-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-07-D-05.50-01-N-R
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.458' (139.70mm, 5.50")
Datasheet
EDA/CAD Models
TCSD-07-D-05.50-01-N-R Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Length
0.458' (139.70mm, 5.50")
Series
Features
Polarizing Key
Number of Positions
14
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)