TCSD-06-D-10.00-01-F-P01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for TCSD-06-D-10.00-01-F-P01 is not available
TCSD-06-D-10.00-01-F-P01
DigiKey Part Number
612-TCSD-06-D-10.00-01-F-P01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-06-D-10.00-01-F-P01
Description
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Detailed Description
12 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.833' (254.00mm, 10.00")
EDA/CAD Models
TCSD-06-D-10.00-01-F-P01 Models
Category
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)
Manufacturer
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Series
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")