TCSD-06-D-04.60-01-F-N is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for TCSD-06-D-04.60-01-F-N is not available
TCSD-06-D-04.60-01-F-N
DigiKey Part Number
612-TCSD-06-D-04.60-01-F-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-06-D-04.60-01-F-N
Description
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Detailed Description
12 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.383' (116.84mm, 4.60")
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
0.383' (116.84mm, 4.60")
Series
Features
Polarizing Key
Connector Type
Socket to Socket
Number of Positions
12
Contact Finish Thickness
Flash
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)