Image for TCSD-06-D-04.50-01-F-R is not available
TCSD-06-D-04.50-01-F-R
DigiKey Part Number
612-TCSD-06-D-04.50-01-F-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-06-D-04.50-01-F-R
Description
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Detailed Description
12 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.375' (114.30mm, 4.50")
Category
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Series
Length
0.375' (114.30mm, 4.50")