TCSD-05-D-10.00-01-F-R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for TCSD-05-D-10.00-01-F-R is not available
TCSD-05-D-10.00-01-F-R
DigiKey Part Number
TCSD-05-D-10.00-01-F-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-05-D-10.00-01-F-R
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.833' (254.00mm, 10.00")
Datasheet
EDA/CAD Models
TCSD-05-D-10.00-01-F-R Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions
10
Contact Finish Thickness
Flash
Number of Rows
2
Base Product Number
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)