Image for TCMD-20-S-36.00-01-B39 is not available
TCMD-20-S-36.00-01-B39
DigiKey Part Number
TCMD-20-S-36.00-01-B39-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCMD-20-S-36.00-01-B39
Description
2MM DOUBLE ROW MALE IDC ASSEMBLY
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Cable
EDA/CAD Models
TCMD-20-S-36.00-01-B39 Models
Category
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)