Image for TCMD-10-D-20.00-01-R is not available
TCMD-10-D-20.00-01-R
DigiKey Part Number
612-TCMD-10-D-20.00-01-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCMD-10-D-20.00-01-R
Description
2.00 MM IDC RIBBON CABLE ASSEMBL
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Plug, Reversed
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TCMD-10-D-20.00-01-R Models
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)
Series
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)