Image for TCMD-07-T-05.00-01-P14 is not available
TCMD-07-T-05.00-01-P14
DigiKey Part Number
612-TCMD-07-T-05.00-01-P14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCMD-07-T-05.00-01-P14
Description
2.00 MM IDC RIBBON CABLE ASSEMBL
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)
Series
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)