Image for T1SS-10-28-GF-12.0 is not available
T1SS-10-28-GF-12.0
DigiKey Part Number
612-T1SS-10-28-GF-12.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T1SS-10-28-GF-12.0
Description
1.00 MM MICRO MATE SINGLE ROW DI
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)