Image for SW-04-04-T-S-200-000 is not available
SW-04-04-T-S-200-000
DigiKey Part Number
612-SW-04-04-T-S-200-000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SW-04-04-T-S-200-000
Description
.200" FLEX STACK
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Header Spacer Connector 0.200" (5.08mm) Tin Through Hole
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
Samtec Inc.
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.090" (2.286mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Termination
Solder
Number of Positions
4
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.200" (5.08mm)