Image for SW-02-04-T-S-200-415 is not available
SW-02-04-T-S-200-415
DigiKey Part Number
612-SW-02-04-T-S-200-415-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SW-02-04-T-S-200-415
Description
.200" FLEX STACK
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Header Spacer Connector 0.200" (5.08mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.705" (17.907mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length - Post (Mating)
0.415" (10.541mm)
Series
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Packaging
Bulk
Length - Tail
0.090" (2.286mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Number of Positions
2
Termination
Solder
Pitch
0.200" (5.08mm)