Image for SO-1015-02-01-01 is not available
SO-1015-02-01-01
DigiKey Part Number
612-SO-1015-02-01-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SO-1015-02-01-01
Description
HEX STANDOFF #4-40 ALUM 10.15MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hex Standoff Threaded #4-40 Aluminum 0.400" (10.15mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SO-1015-02-01-01 Models
Category
Threaded/Unthreaded
Threaded
Mfr
Gender
Male, Male
Series
Screw, Thread Size
Packaging
Bulk
Diameter - Outside
0.188" (4.78mm) 3/16" Hex
Part Status
Active
Between Board Height
0.400" (10.15mm)