SMSD-05-26-F-10.00-S
DigiKey Part Number
612-SMSD-05-26-F-10.00-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMSD-05-26-F-10.00-S
Description
.100" MINI MATE UNIVERSAL DOUBLE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)