Image for SFSST-20-28-G-06.00-S is not available
SFSST-20-28-G-06.00-S
DigiKey Part Number
612-SFSST-20-28-G-06.00-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFSST-20-28-G-06.00-S
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 0.500' (152.40mm, 6.00")
EDA/CAD Models
SFSST-20-28-G-06.00-S Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")