Image for SFSST-11-28-G-03.00-S is not available
SFSST-11-28-G-03.00-S
DigiKey Part Number
612-SFSST-11-28-G-03.00-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFSST-11-28-G-03.00-S
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 0.250' (76.20mm, 3.00")
EDA/CAD Models
SFSST-11-28-G-03.00-S Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Length
0.250' (76.20mm, 3.00")