Image for SFSST-05-28-G-03.94-S is not available
SFSST-05-28-G-03.94-S
DigiKey Part Number
612-SFSST-05-28-G-03.94-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFSST-05-28-G-03.94-S
Description
SINGLE ROW DISCRETE FEP WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 0.328' (100.08mm, 3.94")
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SFSST-05-28-G-03.94-S Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length
0.328' (100.08mm, 3.94")