Image for SFSS-15-28C-G-20.00-S is not available
SFSS-15-28C-G-20.00-S
DigiKey Part Number
612-SFSS-15-28C-G-20.00-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFSS-15-28C-G-20.00-S
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 1.67' (508.00mm)
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Length
1.67' (508.00mm)