Image for SFSS-06-28C-G-10.00-S is not available
SFSS-06-28C-G-10.00-S
DigiKey Part Number
612-SFSS-06-28C-G-10.00-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFSS-06-28C-G-10.00-S
Description
SINGLE ROW DISCRETE WIRE ASSEMBL
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 0.833' (254.00mm, 10.00")
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")