Image for SFSS-06-28-G-03.25-D-NUS is not available
SFSS-06-28-G-03.25-D-NUS
DigiKey Part Number
612-SFSS-06-28-G-03.25-D-NUS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFSS-06-28-G-03.25-D-NUS
Description
SINGLE ROW DISCRETE WIRE ASSEMBL
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.271' (82.55mm, 3.25")
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length
0.271' (82.55mm, 3.25")