Image for SFSDT-30-30-G-10.00-S is not available
SFSDT-30-30-G-10.00-S
DigiKey Part Number
SFSDT-30-30-G-10.00-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFSDT-30-30-G-10.00-S
Description
.050 (1.27) SOCKET DISCRETE CABL
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
60 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 0.833' (254.00mm, 10.00")
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SFSDT-30-30-G-10.00-S Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")