Image for SFSD-05-28-H-10.00-SS is not available
SFSD-05-28-H-10.00-SS
DigiKey Part Number
612-SFSD-05-28-H-10.00-SS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFSD-05-28-H-10.00-SS
Description
DOUBLE ROW DISCRETE WIRE ASSEMBL
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)