Image for SFSD-04-30-F-03.26-S is not available
SFSD-04-30-F-03.26-S
DigiKey Part Number
SFSD-04-30-F-03.26-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFSD-04-30-F-03.26-S
Description
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 0.272' (82.80mm, 3.26")
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SFSD-04-30-F-03.26-S Models
Category
Length
0.272' (82.80mm, 3.26")
Manufacturer
Samtec Inc.
Features
Polarizing Key
Series
Color
Black, Individual
Packaging
Bulk
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Cable Termination
Crimp
Connector Type
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish
Gold
Number of Positions
8
Contact Finish Thickness
Flash
Number of Rows
2
Base Product Number
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)